Шановні колеги, редколегія журналу «Гештальт-Обзор» готує до випуску новий номер і запрошує до співпраці авторів статтєй. Просимо звернути увагу на
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТТЄЙ ЖУРНАЛУ.
Журнал «Гештальт-обзор» представляє собою збірник матеріалів Всеукраїнської спілки психологів, що практикують гештальт-підхід (ВСППГП).
Робочі мови журналу – українська, російська, англійська (для анотацій).
Статті в журнал «Гештальт-обзор» просимо подавати в форматах doc або docx.
Тексти в форматі PDF або суцільні тексти, які надіслані електронною поштою або у будь-якому з месенджерів, потребують додаткових зусиль по конвертації в потрібний формат і технічному редагуванню. При конвертації частина тексту може бути втраченою або не підлягати редагуванню.
Шрифт Times New Roman 14 розміру з інтервалом 1,5.
Приблизний об’єм – від 7 до 50 тисяч знаків з пробілами (5–25 сторінок машинописного тексту).
Формат А4 з книжною орієнтацією сторінок. Якщо малюнок, таблиця, схема, діаграма виходить тільки в альбомній орієнтації, то кожний з них повинен займати сторінку цілком.
Вирівнювання по ширині з відступом абзацу 1,25 см.
Просимо надавати тексти статтєй завчасно, оскільки після отримання їх редколегією вони потребують достатньо часу для редагування і публикації.
СТРУКТУРА НАУКОВОЇ СТАТТІ залежить від особливостей досліджень та її тематики. Для розміщення статті в журналі «Гештальт-обзор» слід дотримуватися наступної схеми:
Заголовок. Він повинен відображати результат дослідження або роздумів. Необхідно подбати про те, щоб у назві статті містилися ключові слова, по яким можна буде знайти вашу роботу. Якщо тематика роботи дуже вузька, то бажано у назві відобразити більш широку область, до якої відноситься авторське дослідження. Заголовок небажано закінчувати знаками питання або оклику, також рекомендується уникати зворотнього порядку слів у реченні.
Анотація до роботи (декілька фраз про предмет, задачі та результати дослідження, а також відомості про області застосування цих результатів).
Основний текст. Складається із вводної частини (актуальність теми та предмет дослідження), основної частини (роздуми автора або співавторів на тему, результати досліджень) і висновків.
Бібліографія (список використаної літератури – при необхідності). Литературні джерела вказуються в строгому алфавитному порядку. Посилання на інформаційні джерела в тексті беруться в квадратні дужки – це спрощує читачу засвоєння матеріалу документу.
Графічний матеріал (при необхідності) – таблиці, графіки, малюнки (при необхідності, вставки всередині тексту), литературні джерела вказуються в строгому алфавитному порядку.
Відомості про автора (ПІБ, наукова ступінь (якщо є), статус у спільноті (терапевт, супервізор, асоційований тренер, тренер, дійсний тренер, провідний тренер). Якщо автор не є членом гештальт-спілки, то потрібно вказати його посаду та місце роботи. Також необхідно згадати місто, в якому автор живе.
Статті, які приймає для публікації журнал «Гештальт-обзор», можуть бути подані в формі наукового (теоретичного та/або практичного дослідження), методичних матеріалів, опису клінічного випадку, есе (роздуми автора або співавторів на певну тему), конспекту лекції, тексту интерв’ю з представниками гештальт-спільноти, дискусійних матеріалів, спогадів про видатних персоналій гештальт-спільноти. Для опису клінічних випадків, есе, конспектів лекції, интерв’ю, дискусій та спогадів включення в текст усіх перерахованих вище компонентів структури не обов’язкове.
Якщо в тексті наведена пряма мова одного чи декількох співавторів, яка ведеться від першого лиця, просимо вказувати, кому саме належить ця частина тексту.
Дотримання вимог до оформлення прискорює прийняття тексту до публікації.
ПЕРЕЛІК РОЗДІЛІВ ЖУРНАЛУ «ГЕШТАЛЬТ-ОБЗОР»
Гість номеру
Ексклюзив
Теорія та методологія
Практика гештальт-терапії
Клінічні аспекти гештальт-терапії
Філософія
Питання етики та соціальної ролі психотерапевта
Конференції
Супервізія
Дискусії
Архів
та інше.
З повагою – редколегія журналу.