Запрошуємо практикуючих психологів і психотерапевтів узяти участь в авторському курсі “Клінічна психологія в психіатрії”.

Навчання відбуватиметься у форматі дводенних тематичних сесій.

Програма підійде студентам першого ступеня за наявності практики і постійної супервізії, студентам других ступенів, практикуючим психологам і психотерапевтам.

Дати і теми сесій:

7-8.10.2023 Гештальт-підхід і побудова психіатричного діагнозу. Шкали та принципи оцінки психічного стану. Патопсихологія і феноменологічний аналіз психічних розладів (К.Ясперс). Структурне інтерв’ю та прогноз терапії.

11-12.11.2023 Невротичні розлади особистості: обсесивно-компульсивний розлад, тривожний розлад, істеричний розлад. Диференціальна діагностика методом гештальт-аналізу, феноменологія стану клієнта, пошук фігур і ресурсів, стратегії роботи.

9-10.12.2023 Афективні розлади – циклотимія, депресія, біполярно-афективний розлад. Депресивні та маніакальні особистості: патологія переривання контакту і прогноз психотерапії.

13-14.01.2024 Межовий розлад особистості. Феноменологія коморбідності розладу: розщеплення як феномен психічного Я, диференціація травмованої та межової особистості, особливості переносу через призму гештальт-підходу.

10-11.02.2024 Шизофренія та ендогенні психози, параноїдний характер: причини виникнення у феноменологічному дискурсі. Тривала психотерапія хронічного психотичного клієнта: особливості сеттингу, толерантність і прогноз соціальної поведінки.

9-10.03.2024 Посттравматичний розлад особистості. ПТСР: теорія короткострокової терапії при психологічній травмі, принципи та методи екстреної допомоги в рамках екзистенційно-гуманістичної психотерапії.

6-7.04.2024 Психопатії (розлади особистості). Нарцисичний розлад особистості як центральний психопатологічний феномен. Стратегії та методи роботи. Проблема клінічної оцінки ефективності психотерапії.

4-5.05.2024 Патопсихологічне дослідження: можливості застосування в гештальт-підході. Алгоритми опису клієнтів з різними психічними розладами. Теорія і практика.

Що ви отримаєте за підсумками проходження авторського курсу:

Ви зможете застосувати у своїй психотерапевтичній практиці знання про клінічну та гештальт-діагностику психічних розладів, почнете розуміти, які психічні порушення є у вашого клієнта, а також зможете планувати стратегії роботи з “клінічним” клієнтом виходячи з чітких рекомендацій, отриманих на курсі.

Ви отримаєте реальні інструменти для клінічної психодіагностики, а також необхідні вам базові знання в патопсихології для їх ефективного застосування на практиці.

У вас буде можливість взяти участь у клінічних розборах цікавих пацієнтів, з реальної практики роботи клінічного гештальт-терапевта.

У результаті проходження курсу ви набудете впевненості в роботі з клінічними клієнтами, стабільності в терапевтичній позиції, розуміння динамічних і польових процесів пацієнтів з різними діагнозами, а також познайомитеся з алгоритмами роботи з сім’ями клінічних клієнтів і особливостями співбесіди пацієнтів з лікарем-психіатром.

Авторка і ведуча курсу:

Тетяна Гурська – кандидатка психологічних наук, клінічна психологиня, гештальт-терапевтка і супервізорка НАГТУ, ведуча супервізорських і терапевтичних груп. Автор підручника для ВИШів “Патопсихологія”, керівник Центру клінічної психології “Содействие” (м. Одеса, Україна)

Кількість учасників обмежена: 12-15 осіб

Мова проведення: українська, російська