Авторський курс “Пропедевтика Гештальту” замислений як серія дводенних семінарів для висвітлення методичних питань роботи психотерапевта, що вважає себе гештальтистом.

В концентрованому теоретико-практичному форматі ми разом з вами відпрацюємо основи філософії гештальт-підходу і основні стратегії/тактики/прийоми/інструменти роботи з клієнтами.

Запрошуємо початківців і вже досвідчених гештальт-терапевтів, що зацікавлені по-перше в систематизації, по-друге – в розширенні безумовно необхідного мінімуму теоретичних знань. А по саме перше – в засвоєнні навичок конкретних практичних навичок роботи з клієнтами.

Ми з’ясуємо суттєві теоретичні епізоди, надамо вам чіткі інструкції до вправ/експериментів, запропонуємо відпрацювати їх у форматі “клієнт-терапевт-спостерігач” і обговоримо вдалі, і, можливо, невдалі наслідки ваших взаємодій. 

Аби всім вистачило уваги ведучих, кількість учасників обмежена. Ми хочемо зібрати 15 (майбутніх) терапевтів для формування п’яти “трійок”. Якщо Ви приймете рішення взяти участь у проекті, щиро просимо забезпечити можливість якісного злиття з процесами семінару. Простою мовою: не запізнюйтесь і не відволікайтесь на стороннє. Ми запланували 15-хвилинні перерви приблизно щопівтори години. Їх буде досить для забезпечення поглинального і видільного циклів задоволення життєво важливих потреб. Решту відтермінуйте до завершення семінару.

Тізер майбутніх подій:

як розгортається цикл контакту, геть не обтяжений перериваннями
який зв’язок існує між особистим неврозом Перлза, його конфліктом з Фройдом та перлзівською моделлю неврозу і як його наслідки донині псують репутацію гештальтистів
чи всі функції Self вже відомі
які вони на смак та на дотик – “вуалі контакту” Джеймса Бьюдженталя
для чого психоаналітикам описувати кількі десятків психологічних “захистів” і чому гештальт-терапевти все їх розмаїття зводять до п’яти-семи “гештальтистських”. Лінуються, чи…

Формат роботи: десять он-лайн дводенок раз на місяць. Працюємо у Zoom. Вартість дводенки 150$, передплата обовʼязкова. 

Перший модуль 30.09-1.10 

Модулі за назвами і коротким змістом

Як складалась гештальт модель. Цикл контакту, основні маркери переходу між фазами циклу контакту. 
Механізми переривання контакту. Конфлюєнція. Стратегії роботи терапевта. 
Механізми переривання контакту. Інтроекція. Стратегії роботи терапевта. 
Механізми переривання контакту. Проекція. Стратегії роботи терапевта. 
Механізми переривання контакту. Ретрофлексія. Еготизм. Знецінення. Стратегії роботи терапевта. 
Робота з внутрішньою феноменологією. 
Робота на рубежі контакту. 
Клієнт-терапевтичні відносини. 
Польова парадигма в гештальт підході. 
Теорія Self і основні напрямки терапевтичних інтервенцій. 

Хто веде
Олександр Осадчий, лікар-психіатр вищої категорії, психотерапевт, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер НАГТУ (Національна Асоціація Гештальт Терапевтів України). Веде терапевтичні, супервізійні групи, базові програми підготовки гештальт-терапевтів, спеціалізацію “Робота з парою у гештальт-терапії”, авторський курс лекцій з пропедевтики психіатрії для психологів. Базову програму підготовки з гештальт-терапії завершив у 2011 (Оксана Любарець, Сегрій Лобанов, Олександр Мартьянов). Третій рівень підготовки у 2016 (Таїсія Тадикаа, Олександр Мартьянов, Володимир Філіпенко). Спеціалізації: “Терапія залежностей у гештальт-підході”, “Ведення груп у гештальт-підході”. Досвід клінічної практики з 1999 року, досвід психотерапевтичної практики з 2002 року.

Степаненко Володимир, сертифікований й акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер НАГТУ (Національна Асоціація Гештальт Терапевтів України). Базова освіта – Київський Медичний Інститут імені Олександра Богомольця (1982 – 1988). Перший і другий рівень підготовки 2006-2010 (Юрій Шевченко, Ганна Волощук). Третій рівень 2010-2014 (Данило Хломов, Олена Калітєєвська, Олександр Моховіков, Володимир Кулішоа). Сертифікати підготовки за стандартами EAGT: 051021-02 (2010), кваліфікація “гештальт-терапевт”; 111203-28, кваліфікація “супервізор та ведучий груп” (2014). Має різноманітний і тривалий досвід участі й ведення терапевтичних та супервізорських груп, а також базових програм підготовки гештальт-терапевтів. Особливо гарно працює у ко-терапії. Досвід індивідуальної психотерапевтичної практики з 2006, досвід роботи з групам з 2010. Спеціалізації: “Чоловіча та жіноча ідентичність”, “Робота з сімейними системами у гештальт-підході”, “Робота з дітьми та підлітками”, “Організаційне консультування”, “Теорії розвитку особистості в сучасній психотерапії”.