Етика для терапевтів в мережі Інтернет

Шановні колеги!

Поки що спеціальні пункти щодо поводження в мережі не внесені до етичного кодексу НАГТУ, але це питання, яке потребує обговорення у майбутньому. Всім нам слід пам’ятати, що колегіальність не закінчується у просторі вашого кабінету чи офіційних заходах спільноти, а продовжується через висловлюваннях у мережі, рекламній та інших видах вашої діяльності. Пропонуємо ознайомитись з рекомендаціями, які прийняли європейські колеги.

Оригінал тексту – сайт Норвезької спілки гештальт-терапевтів

Переклад російською – Андрія Юдіна

Переклад українською – Роман Марценюк

Етика для терапевтів в мережі Інтернет:

  1. Пам’ятайте про приватність і конфіденційність під час спілкування в соціальних мережах, включаючи блоги, Facebook, LinkedIn та інші канали зв’язку.
  1. З міркувань конфіденційності будьте обережні у взаємодії з клієнтами в соціальних мережах.
  1. Уникайте подвійних відносин, таких як, наприклад, терапевт/друг у Facebook.
  1. Памʼятайте, що Ви несете частину відповідальності за репутацію гештальт-спільноти. Усі ваші блоги, дописи та коментарі підлягають певним обмеженням у свободі висловлення.
  1. Соціальні медіа не є навчальною конференцією. Уникайте представлення клієнтських випадків, навіть якщо вони анонімні.
  1. Будьте уважні до того, яку інформацію клієнти можуть знайти про Вас в Мережі. Обмежте доступ до приватної інформації всюди, де це можливо.
  1. Не використовуйте тексти/контент інших без їхньої згоди. Заборонено розміщувати зображення інших осіб без їхнього дозволу. Пам’ятайте про авторські права, коли публікуєте посилання чи використовуєте тексти інших людей.

При виникненні спірних моментів чи спостереженні за неетичними діями чи публікаціями колег Ви можете звернутися в етичну комісію НАГТУ. Звернення в Етичну комісію можна надіслати на електронну пошту: ethics.nagtu@gmail.com. Пам’ятайте, що ваші висловлювання в мережі мають репутаційні наслідки для вас та спільноти до якої ви належите.