Порядок сертифікації на другому ступені. Cертифікаційні вимоги

До сертифікаційної сесії допускаються студенти, які повністю виконали всі перелічені нижче вимоги: 

  1. Теоретична підготовка850/960 академічних годин, у тому числі:
  1. Особиста терапія – не менше 250 астрономічних годин, у тому числі: 
  1. Супервізія155 академічних годин, у тому числі:
  1. Практикум – 400 академічних годин, у тому числі:
  1. Письмова робота з клінічного і теоретичного застосування гештальт-терапії в професійній практиці. Робота включає опис трьох випадків довгострокової роботи, один з них під регулярною заочною супервізією. Два випадки тривалістю не менше 9 зустрічей з клієнтом, третій – не менше 15 зустрічей. На письмову роботу супервізором робиться рецензія. Рецензентами можуть бути супервізори, що завершили 3-тю ступінь програми підготовки гештальт-терапії та студенти 3-х ступенів таких програм, починаючи з 3-го року навчання. Рецензенти вибираються керівниками програми. Як правило, рецензія робиться заочно, але в окремих випадках рецензент може, повідомивши керівника програми, вступити в контакт з автором письмової роботи, якщо для адекватної оцінки її необхідні уточнення або доповнення. Рецензент не запрошує автора письмової роботи на оплачувану супервізію випадків, описаних в роботі і не може бути супервізором даного терапевта.
  1. Наявність диплома про вищу освіту в галузі психології або медицини (факультети «лікувальна справа», «педіатрія», «медико-психологічний»).
  1. Участь у трьох інтенсивах (один або два – у позиції клієнта і один або два –  у позиції терапевта).
  1. Не менше 50 академічних годин теорії та практики гештальт-терапії в рамках лекцій, майстерень, круглих столів тощо. Участь у двох конференціях спільноти під час навчання.
  1. Рекомендація керівника програми, який засвідчує сертифікаційній комісії виконання формальних вимог, у тому числі те, що студентом відпрацьовані пропуски сесій другого ступеня.
  1. Демонстрація роботи запрошеному незалежному супервізору на сертифікаційній сесії. У цій ролі виступає провідний тренер спільноти, який ніколи не проводив навчальних заходів у цій групі.