Курс лекцій з психіатрії
для майбутніх та практикуючих психотерапевтів
Коли в клієнта депресивний стан, він втомився до виснаження, переживає втрату, хворіє чи в нього дистимія? Свідомості з ким він потребує — лікаря загальної практики, фітнес-тренера чи психіатра?
Коли клієнт розповідає про вплив космосу, зустрічі з інопланетянами, це людина з багатою уявою чи в гострому психозі?
Коли клієнт часто миє руки, не торкається дверних ручок, це ознаки обсесивно-компульсивного розладу чи його мама була епідеміологом?
Як влаштовано психіатричну допомогу в Україні, чи правда, що вона може бути анонімною, як отримати консультацію психіатра, чи різні фахівці консультують дітей, дорослих та літніх людей?
У ці три дні ми розберемося у спільній психопатології. Запам’ятаємо, що окремий симптом ні про що не говорить, але запрошує до пошуку синдрому. Налаштуємо терапевтичне мислення, запам’ятаємо алгоритм мислення лікаря-психіатра, почнемо виявляти психічні розлади на клінічних прикладах. Для чого? Щоб визначати, чи показана клієнту психотерапія, чи потрібна йому консультація лікаря-психіатра, і якщо так, то як організувати цю зустріч.
Зміст курсу:
— Уявлення про психічні розлади.
– Загальна психопатологія. Симптоми розладу орієнтування, сприйняття, уявлень, мислення, пам’яті, настрою, потягу. Синдроми.
– Органічні розлади. Мозкові дисфункції. Деменція.
– Афективні розлади. Депресії, манії.
– Психози. Шизофренія, маячний розлад, гострі психотичні розлади.
– Розлади особистості. Шизоїдний, параноїдний, конверсійний та інші.
– Невротичні розлади. Панічне, генералізоване тривожне, фобічне, обсесивно-компульсивне.
– Питання безпеки терапевта.
– Медикаментозне лікування: антидепресанти, анксіолітики, транквілізатори, нейролептики, нормотиміки.
Формат роботи – триденна сесія (30 академ. годин)
Запис за тел 050-490-25-83, 063-825-29-60 Анастасія Хандожинська