Спеціалізація є базовою та побудована за принципом навчальних триденок з акцентом на професійній тематиці.  На триденках  будемо навчати діагностиці, диференційній діагностиці, теорії та практиці роботи, а також аналізу власних складностей та обмежень терапевтів у роботі з клієнтам в довготривалій терапії. 

Навчання буде проходити у форматі триденних сесій з періодичністю 6 модулів на рік з періодичністю 1 раз на 2-2,5 міс. 

✨ Спеціалізація складається з основної (обов’язкової) та факультативної частини. Обов’язкова частина-180 годин. Основна частина включає в себе діагностичний блок та модулі, що присвячені роботі з патологіями характеру, диференційній діагностиці , складними випадками.

Факультативна частина включає наступні теми: робота з травмою ( шокова та інфантильна), сексологічні аспекти в гештальт терапії, робота з залежностями,  робота з психосоматичними разладами, робота з розладами харчової поведінки.

Тренер проекта:

Майдан Ірина – к.мед.н., гештальт-терапевт, супервізор, дійсний тренер НАГТУ,  лікар-психотерапевт, психіатр вищої категорії.

 Для проведення тематичних семінарів будуть запрошені тренери, що є експертами в запропонованій тематиці.

Програма спеціалізації:

1. Клінічна та гештальт діагностика. Уявлення про психічний розлад. Поняття про психотичні та непсихотичні розлади. Поняття про рівні організації особистості. Поняття про розлади особистості.

Перша зустріч з клієнтом. Встановлення контакту. Структурне діагностичне інтерв’ю. Визначення кордонів компетентності при роботі з клінічним клієнтом. Контракт. Завдання, обмеження та очікування терапевта на початковому етапі . Вибір стратегії терапії . Загальне орієнтування, створення безпеки, сетінг, попередній прогноз терапевтичних стосунків.

2.Шизоїдні особистості. Стратегії та методи роботи.Диференційна діагностика шизоїдного розладу особистості, шизотипового розладу, шизофренії. Понятия про розлади аутистичного спектру у дорослому віці.

 3 Депресивний радикал. Стратегії та методи роботи. Розлади афективної сфери. Депресивні та маніакальні синдроми. Біполярний афективний розлад.

 4 Нарцисичний радикал та нарцисичний розлад. Стратегії та методи роботи.

 5 Істероїдний радикал.Обсесивно-компульсивний радикал. Стратегії та методи роботи.

 6 Мазохістичний характер. Параноїдний характер. Негативний перенос та негативна терапевтична реакція.

Факультативна частина:

 7 . Психологічна травма зрілої особистості. Поняття «травми». Фактори травми. Стадії розвитку травматичного процесу. Поняття про стресові розлади, ПТСР. Хронічні посттравматичні зміни особистості. Стратегії та методи роботи.Теорія та практика короткотривалої терапії та екстреної допомоги при психологічній травмі.

8.  Інфантильна психологічна травма. Відображення дитячих травм у дорослому житті. Формування травматичного характеру. Особливості внутрішньої структури особистості , захисні механізми, специфіка міжособистісної взаємодії. Стратегії та методи роботи.

9. Робота з емоційною залежністю. 

10. Сексологічні аспекти .Сексуальні розлади.Терапевтичні погляди на сексуальність. Лікувальна модель (секс як проблема), модель збагачення (усвідомлення сексуального потенціалу) та  модель росту ( сексуальні аспекти в особистісному розвитку). Феноменологічне усвідомлення сексуальності. 

 11. Психосоматичні розлади. Особливості роботи в гештальт підході. 

 12. Сертифікація. Захист випадку. Аналіз практики «Куди нас може привести дорога терапії?».

Запис -в особистих повідомленнях в Messenger , Телеграм +380508443080 або irynamaydan@gmail.com

Дати спеціалізації «Клінічна Гештальт терапія»:

6-8.02.24

14-16.05.24