Психіатрія і психотерапія – як поєднати це в своїй практиці? Як провести клінічну діагностику клієнта, який має діагноз психічного розладу? Як розпізнати, що з клієнтом щось “не гаразд” і як це змінює терапію? Як психічний розлад виникає, як він існує в полі терапії і з яких феноменів складається? Що робити, коли “пропустив” у клієнта депресію, гіпоманію, психоз.. ? Невротичні розлади – які вони в дзеркалі гештальту? Особистість клієнта і його характер в контексті діагностики і впливу стресу.. Всі ці клінічні питання ми вивчаємо на нашій спеціалізації. Також буде багато самодослідження в клінічних темах, вправ і супервізій. Цей курс вас змінить, бо несе в собі багато нового досвіду.

Запрошуємо практикуючих психологів і психотерапевтів узяти участь у спеціалізації “Клінічна психологія в психіатрії”.Навчання відбуватиметься у форматі дводенних тематичних сесій.
За підсумками проходження видається сертифікат, що відповідає стандартам НАГТУ.

Програма підійде студентам першого ступеня за наявності практики і постійної супервізії, студентам других ступенів, практикуючим психологам і психотерапевтам.

Дати і теми сесій:16-17.05.2024 Гештальт-підхід і побудова психіатричного діагнозу. Шкали та принципи оцінки психічного стану. Патопсихологія і феноменологічний аналіз психічних розладів (К.Ясперс). Структурне інтерв’ю та прогноз терапії.
12-13.06.2024 Невротичні розлади особистості: обсесивно-компульсивний розлад, тривожний розлад, істеричний розлад. Диференціальна діагностика методом гештальт-аналізу, феноменологія стану клієнта, пошук фігур і ресурсів, стратегії роботи.
28-29.08.2024 Афективні розлади – циклотимія, депресія, біполярно-афективний розлад. Депресивні та маніакальні особистості: патологія переривання контакту і прогноз психотерапії.
02-03.10.2024 Межовий розлад особистості. Феноменологія коморбідності розладу: розщеплення як феномен психічного Я, диференціація травмованої та межової особистості, особливості переносу через призму гештальт-підходу.
06-07.11.2024 Шизофренія та ендогенні психози, параноїдний характер: причини виникнення у феноменологічному дискурсі. Тривала психотерапія хронічного психотичного клієнта: особливості сеттингу, толерантність і прогноз соціальної поведінки.
04-05.12.2024 Посттравматичний розлад особистості. ПТСР: теорія короткострокової терапії при психологічній травмі, принципи та методи екстреної допомоги в рамках екзистенційно-гуманістичної психотерапії.
15-16.01.2025 Психопатії (розлади особистості). Нарцисичний розлад особистості як центральний психопатологічний феномен. Стратегії та методи роботи. Проблема клінічної оцінки ефективності психотерапії.
12-13.02.2025 Психічний біль і суїцид. Феноменологія суїциду при різних психічних розладах.
12-13.03.2025 Патопсихологічне дослідження: можливості застосування в гештальт-підході. Алгоритми опису клієнтів з різними психічними розладами. Теорія і практика.
16-17.04.2025 – Сертифікаційна сесія

Що ви отримаєте за підсумками проходження спеціалізації:
Ви зможете застосувати у своїй психотерапевтичній практиці знання про клінічну та гештальт-діагностику психічних розладів, почнете розуміти, які психічні порушення є у вашого клієнта, а також зможете планувати стратегії роботи з “клінічним” клієнтом виходячи з чітких рекомендацій, отриманих на курсі.
Ви отримаєте реальні інструменти для клінічної психодіагностики, а також необхідні вам базові знання в патопсихології для їх ефективного застосування на практиці.
У вас буде можливість взяти участь у клінічних розборах цікавих пацієнтів, з реальної практики роботи клінічного гештальт-терапевта.
У результаті проходження спеціалізації ви набудете впевненості в роботі з клінічними клієнтами, стабільності в терапевтичній позиції, розуміння динамічних і польових процесів пацієнтів з різними діагнозами, а також познайомитеся з алгоритмами роботи з сім’ями клінічних клієнтів і особливостями співбесіди пацієнтів з лікарем-психіатром.