СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ “ПСИХОСОМАТИКА. МЕТОДОЛОГІЯ ПРАКТИКИ”

офлайн   19-21 вересня 2023 року, Івано-Франківськ

Спеціалізація є складовою  програми ВСППГП “Український Гештальт Інститут” та призначена за для підвищення компетенції, отримання, розширення знань і навичок, необхідних для застосування в професійній психологічній практиці.

Спеціалізація завершується випускним заліковим заходом. Для заліку: відбувається демонстраційна робота в групі “терапевт-клієнт”; доповідь за обраною темою з психосоматики  (тема для вивчення і дослідження обирається учасником самостійно).

По закінченні  видається сертифікат про успішне завершення  спеціалізації  (за умовою участі у всіх сесіях).

На спеціалізації “Психосоматика” пропонується феноменологічне дослідження психосоматичних процесів з точки зору гештальт-терапії, системного і тілесно орієнтовного підходів, з використанням різних форм творчої активності.

З одного боку, психосоматична симптоматика є перешкодою для людини і набута раніше, як форма творчого пристосування. З іншого боку, парадоксальним чином, вона створює нові можливості для людин, відкриває інші перспективи, які дають змогу людині прийти до нових, творчих рішень, відповідно поточній ситуації.

Психотерапевтична включеність, прийняття і присутність полягає в підтримці, яка надається до тих пір, поки новий досвід буде переносним і призведе до функціональної та емоційної реорганізації відносин у житті людини.

Навчання відбувається впродовж 1,5 р (7 сесій це 210 годин) та проходить у формі шести триденних тематичних сесій та однієї залікової (сертифікаційної) сесії. За для підтримки безпеки група закривається з першої сесії.

Спеціалізація включає теоретичну і практичну підготовку: теорія; особиста терапію, робота в якості терапевта, супервізія; робота в малих групах і трійках. Важливою складовою курсу є вправи відповідно до тем сесій, і з урахуванням динамічних, фігуро-фонових процесів в групі. Вправи авторські.

Тематичні сесії;

  1. Концепція здоров’я і хвороби в гештальт-терапії. Феноменологія. Усвідомлення і зміни. Погляд на симптом з гештальт перспективи. Симптом як форма контакту. Стадії формування психосоматичного симптому.
  2. Протилежності, цілісність і саморегуляція при роботі з психосоматикою. Основні принципи гештальт терапевтичної роботи з симптомом. Особливості діагностики. Клінічний підхід в гештальт-терапії. Психосоматичні захворювання.
  3. Механізми переривання контакту, які призводять до психосоматичних симптомів і захворювать. Хвороба, як частина сімейної системи. Вивчення емоційної системи своєї сім’ї. Її вплив на себе і особистий вплив  на сімейну систему.
  4. Тілесно-орієнтовний підхід в роботі з психосоматичними клієнтами. Тілесний ресурс, формування тілесної структури. Тілесний процес з урахуванням виховання і історії розвитку людини.
  5. Теорія комунікації: особливості комунікації, порушення комунікації, комунікативні розлади, які призводять до симптоматичної поведінки. Арттерапія. Арт, як спосіб вираження і розгортання енергії симптому.
  6. Доповіді, за обраною темою з психосоматики. Вивчення важких випадків. Заочна супервізія.
  7. Залік — сертифікаційна сесія.

 

Ведуча спеціалізації                                                                  Людмила Кумпан

психолог, провідний тренер, супервізор, гештальт-терапевт ВСППГП, керівник програм 1, 2 і 3 ступенів “Теорія і практика гештальт-терапії” співавторка, ведуча і керівник проектів Шаттл “Геометрія стосунків” та “Гештальт і творчість”.