“Робота із сексуальною тематикою у гештальт підході”.

Програма спеціалізації включає 210 годин по 2 навчальні дні. Кожна група включає лекції, вправи, індивідуальні сесії. Програма спеціалізації спрямована на формування учасниками навичок роботи із труднощами у сексуальній сфері клієнтів у рамках гештальт-підходу. Учасники спеціалізації, починаючи з 3 групи, готують доповіді з тематики сексології та сексопатологи, представляючи свою доповідь очно на групі.

ЄЛІЗАРОВА ГАЛИНА ЕРНІСЛАВІВНА (Київ) – Автор та керівник програми. Психолог (магістр з психології). Психолог-сексолог( Московська асоціація психологів-сексологів) Сертифікований та акредитований гештальт-терапевт. Член асоціації сексологів та сексотерапевтів України. Член Українського Товариства практикуючих психологів «Гештальт-Підхід». Супервізор та Ведучий тренер ВОППГП. Ведучий-керівник спеціалізацій «Гештальт-Підхід у сексології та сексопатології» (12 успішно випущених груп). Досвід ведення психотерапевтичних груп із жінками секс торгівлі та потерпілих сексуальне насильство (тривалість роботи 5 років). Ведучий освітньої програми ВОППГП, підготовки психологів-практиків за стандартами EAGT (Європейська Асоціація Гештальт-Терапії) досвід психологічної роботи з 1997 року

Августина Яценя – лікар-психотерапевт, сексолог. Гештальт терапевт, супервізор, дійсний тренер ВОППГП. Член UAASM (Українська асоціація андрології та сексуальної медицини). Член ESSM (Європейська спільнота сексуальної медицини).
теми сесій:

Історія сексології, загальні питання, біологія сексуальності. Уявлення про сексуальність у різних напрямах психології та гештальт-терапії.
етапи психосексуального розвитку. аутоеротизм. диференціація платонічного, еротичного та сексуального лібідо. статева самосвідомість, формування статеворольових стереотипів. психосексуальна орієнтація.
статеве дозрівання і перший секс досвід. Гендерні траєкторії розвитку сексуальності.
Цикл сексуальної взаємодії та її зриви.
Сексуальне збудження, символи сексуальності у повсякденності. Тілесність та сексуальність. Особливості роботи із жертвами сексуального насильства.
Функціонування “self” у рамках формування сексуального досвіду.
Агресивність та сексуальність. Гіпоагресивність, дефлексія агресивності, гіперагресивність, їхній зв’язок із сексуальними труднощами.
Агресивність та насильство
Парафілії. Розлади сексуальної переваги-фетишизм, вуайєризм, ексгібіціонізм, педофілія, садомазохізм. Вплив психопатології в розвитку сексуальних відносин.
Сексуальна орієнтація та статева ідентичність: гомосексуальність, бісексуальність та гетеросексуальність. Одностатеві шлюби.
Сексуальне перенесення та контрперенесення.
Супервізорська сесія. Захист рефератів та сертифікація