Програма першого рівня підготовки передбачає в тому числі і теоретичну підготовку, що відповідає стандартам EAGT і складається зі 180 академічних годин: шість триденних модулів по 30 академічних годин кожен.
Мета першого рівня – знайомство з гештальт-підходом, як одним з напрямків сучасної психотерапії, роз’яснення основних понять та принципів методу, отримання досвіду особистої психотерапії у групі.
Будуть висвітлені наступні теми:
– історія розвитку методу;
– основні поняття: концепція “фігура-фон”, теорія поля, діалог як основа побудови будь-яких стосунків, феноменологія, парадоксальна теорія змін, феномен незавершених дій, теорія ментального метаболізму;
– основні принципи методу: усвідомленість (поняття “awareness” та “consciousness”, “тут-і-тепер”, холізм, тощо;
– концепція побудови контакту, цикл (або спіраль) досвіду, протилежності та цілісність, “точка перед-розрізнення” як прояв феномену, установки та життєвої стратегії зацікавленості у власному житті
– емоційно-мотиваційна сфера людини в парадигмі гештальт-підходу, феноменологія базових та інших емоційно-когнітивних станів
Хто веде:
Арсірій Олена – практичний психолог, сертифікований та акредитований гештальт-терапевт спільноти ВСППГП (“Український Гештальт Інститут). Має додаткові спеціалізації: “Робота з кризами й травмами”, “Психосоматика”, “Екзистенційна парадигма у гештальт-підході”. Досвід психотерапевтичної практики в гештальт-підході з 2014, досвід роботи з групами з 2018-го. Сертифікат: 241114-01, кваліфікація “гештальт-терапевт”.
Степаненко Володимир – практичний психолог, сертифікований та акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер спільноти ВСППГП (“Український Гештальт Інститут). Базова освіта медична, Київський Медичний Інститут імені Богомольця (1982-88). Додаткові спеціалізації: “Чоловіча та жіноча ідентичність”, “Робота з сімейними системами у гештальт-підході”, “Робота з дітьми та підлітками”, “Організаційне консультування”, “Теорії розвитку особистості в сучасній психотерапії”.
Досвід психотерапевтичної практики з 2006, роботи з групами з 2010. Сертифікати: 051021-02, кваліфікація “гештальт-терапевт”; 111203-28, кваліфікація “супервізор та ведучий груп”

Записатися до участі в проекті можна також тут:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhHMfoX4a8OKI-xqtgiWVKRJJTf1IJ3Cs5vFqCpHYhBcS2rg/viewform