І ступінь підготовки гештальт-терапевтів «Основи гештальт-терапії».
Акредитовані спеціалісти ГО «Національна Асоціація гештальт-терапевтів України» проводять підготовку гештальт-терапевтів в рамках програм першого, другого та третього ступенів спеціалізацій. Програма підготовки, що реалізується членами НАГТУ, відповідає стандартам Європейської асоціації гештальт-терапії.
Членами НАГТУ є професіонали та учасники програм підготовки, які працюють в гештальт-підході, признають Кодекс професійної етики,
Програма адресована, першочергово, спеціалістам з вищою психологічною або медичною освітою та студентам, які навчаються за означеним фахом. Участь в першій ступені може бути корисною для тих, хто має вищу освіту і цікавиться психологією, зацікавлений в особистісному зростанні, самопізнанні та вирішенні психологічних проблем.
Перший ступінь «Основи гештальт-терапії» знайомить з основами гештальт-терапії. Учасники отримують знання відносно основних теоретичних понять гештальт-підходу та принципів гештальт-терапії. Також учасники мають можливість отримання особистого досвіду в групі; більше дізнатися про те, що необхідно для змін в житті та що саме їх ускладнює; навчитися інтенсивного розуміння тіла, дихання, звуків, текстів, почуттів; отримати практичний інструментарій для подолання перешкод в усвідомленні та задоволенні своїх актуальних потреб.
Робота на першому ступені включає в себе:

групову роботу (групову терапію);

індивідуальні сесії в групі з тренерами;

лекції та їх обговорення;

вправи та експерименти, спрямовані на засвоєння та закріплення теоретичного матеріалу.

Перший ступінь передбачає теоретичну підготовку з таких тем:

історія виникнення та розвитку гештальт-терапії;

основні теоретичні поняття: фігура, фон, усвідомлення, теорія поля, феноменологія, парадоксальна теорія змін, теорія ментального метаболізму, концепція незавершених дій, творче пристосування;

теорія циклу контакту в гештальт-терапії: чотири етапи організації контакту та основні способи організації контакту;

основні принципи гештальт-підходу: актуальність (принцип тут-і-тепер), холістичний підхід, релятивізм, дуалізм, прегнантність та інше;

диференційне мислення: теорія полярностей та цілісність, парадоксальна теорія змін, точка відмінності;

феноменологія почуттів.

При успішному закінченні програми (з урахуванням повного проходження 6-ти навчальних сесій) видається сертифікат із зазначенням пройдених годин, який дає право продовжити програму навчання на другому ступені.
Тривалість першого ступеня складає 1–1,5 року (180 академічних годин). Шість триденних сесій, тривалістю 30 годин кожна – п’ятниця, субота, неділя. Перерви між сесіями – 1,5–2 місяці. Цей термін є найбільш оптимальним для асиміляції матеріалу триденної сесії.
Характер групи — закрита, після 2 сесії.
Кількість учасників — 16-18.
Ведучі програми:
Людмила Кумпан, психолог, гештальт-терапевт, супервізор, провідний тренер НАГТУ
Роман Підлипний, психолог, гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер НАГТУ