Навчальна програма

І ступінь підготовки гештальт-терапевтів «Теорія і практика гештальт-терапії».

Програма  відповідає стандартам EAGT.

Онлайн 17-19 березня 2023

Гештальт-терапія (або гештальт-підхід) – сучасний теоретичний і практичний інструмент, який з успіхом використовується в індивідуальному психологічному консультуванні та груповій психологічній роботі, в педагогіці, в роботі з організаціями, установами та сім’ями (з дорослими і дітьми).

Важливим моментом в гештальт-терапії є взаємодії організму з навколишнім середовищем – своєрідний і унікальний підхід до людей у терапевтичній ситуації, що виникла через розуміння, досвід і відчування. Безпосередньою метою гештальт-терапії є розширення усвідомлення. Кінцева мета – інтеграція досвіду людини та підтримка його цілісності.   Саме інтеграція і цілісність дає змогу людині ефективно взаємодіяти з іншими людьми; здійснювати дії відповідно ситуації; задовільняти потреби.

– Тривалість програми – 1,5 роки (180 годин).

– Кількість учасників – 16 – 18 осіб.

– Формат роботи: триденні сесії (п’ятниця, субота, неділя) один раз у два місяці.

– Характер групи – закрита після 2-ї сесії.

– Старт програ17-19 березня 2023 року

Програма адресована першочергово спеціалістам з вищою освітою, студентам в гуманітарній сфері (лікарі, психологи, педагоги, соціальні працівники та ін.), які мають практичний досвід роботи у сфері психології, педагогіки, медицини, соціальної роботи або інших гуманітарних напрямках.

Участь в першій ступені може бути корисною для всіх, хто цікавиться психологією, зацікавлений в особистісному зростанні, самопізнанні та вирішенні психологічних проблем. При успішному закінченні видається сертифікат. Надалі існує можливість продовжити навчання в освітній програмі ІІ ступінь ВСППГП «УКРАЇНСЬКИЙ ГЕШТАЛЬТ ІНСТИТУТ».

Програма першого рівня – це знайомство з методом та можливість отримання особистого досвіду в групі. Зокрема, учасники програми можуть:

– познайомитися з основними поняттями та принципами гештальт-терапії;

– більше дізнатися про те, що необхідно для змін в житті та що саме їх ускладнює;

– навчитися інтенсивного розуміння тіла, дихання, звуків, текстів, почуттів;

– отримати практичний інструментарій для подолання перешкод в усвідомленні та задоволенні своїх актуальних потреб.

Тематика сесій:

  1. Основні поняття в Гештальт-терапії (ГТ): відповідальність, полярності, тут і тепер, фігура/фон і т.д. Емоційна сфера людини в парадигмі ГТ: почуття, функції почуттів, феноменологія переживань.
  2. Усвідомлення. Основні типи переривання/установлення контакту. Кордони контакту. Діалог.
  3. Контакт і кордони контакту, цикл досвіду, способи переривання контакту. Творче пристосування і творча гнучкість, крапка перед-розділу.
  4. Ментальний метаболізм. Поняття агресії в ГТ: анігіляційна, дентальна агресія.
  5. П’ять видів неврозів за Перлзом. Арт-методи в ГТ.
  6. Робота із сновидінням та інші творчі методи в ГТ.

Ведучі програми:

Людмила Кумпан: психолог, провідний тренер, супервізор, гештальт-терапевт ВСППГП «УКРАЇНСЬКИЙ ГЕШТАЛЬТ ІНСТИТУТ», керівник Програм підготовки по Гештальт-терапії та спеціалізації «ПСИХОСОМАТИКА».

Роман Підлипний: психолог, акредитований гештальт-терапевт, арт-терапевт, учасник програми ІІІ ступені ВСППГП «УКРАЇНСЬКИЙ ГЕШТАЛЬТ ІНСТИТУТ», голова асоціації практикуючих психологів Івано-Франківської області.