Базова програма підготовки гештальт-терапевтів «Теорія та практика гештальт-терапії». 1-ий ступінь.
Гештальт-підхід — це один з найпопулярніших напрямків сучасної психотерапії та філософія життя, які засновані на цілісності людини та її досвіді взаємодії зі світом.
Мета 1-го ступеня – знайомство з гештальт-підходом, вивчення базових понять, принципів та методології напрямку, отримання досвіду психотерапії у групі, безпечний вхід в професію гештальт-терапевта.
Базова програма викладається тренерами ГО НАГТУ “Український гештальт інститут” та відповідає стандартам European Association for Gestalt Therapy (EAGT) та є обов’язковою для того, щоб стати психотерапевтом, отримати сертифікацію та акредитацію.

Програма корисна для тих, хто:
– хоче здобути професію психотерапевта;
– цікавиться психологією та хоче здобути поглибленні знання;
– має психологічну освіту і хоче опанувати метод;
– підвищити свої комунікативні навички для роботи з людьми (HR-и, рекрутери);
– має бажання глибше знайомитись з собою та своїми способами взаємодії зі світом;
– зацікавлений у новому досвіді та в змінах у житті.

Програма базового курсу орієнтована на індивідуальний, груповий та навчальний аспекти.
Індивідуальний аспект: досвід індивідуальної та групової терапії через який можливо виявити власні почуття та справжні потреби, опори і ресурси. Ви зможете звернути увагу на свою самооцінку та самосприйняття, набути психологічної стійкості.
Груповий аспект: ви зможете дослідити особливості побудови стосунків. На груповій терапії ми вчимося екологічному та ефективному регулюванню стосунків. Внаслідок віддзеркалення групи ви зможете зіставити переживання себе з враженнями інших, отримати фідбек та підтримку, розвинути власну здатність до співпраці.
Навчальний аспект: участь в терапевтичних вправах, реалізація своїх клієнтських запитів та групова взаємодія дозволяють “зайти” в теорію гештальт-терапії через власний досвід.

В базовій програмі ми вивчаємо:
– Історію розвитку гештальт-терапії;
– Основні теоретичні поняття гештальт-підходу: усвідомлення, фігура-фон, теорія поля, діалог, феноменологія, парадоксальна теорія змін, концепція незавершених дій, теорія ментального метаболізму;
– Основні принципи гештальт-підходу: актуальність (тут-і-зараз), холізм, прегнантність та ін;
– Контакт та межа контакту, цикл досвіду, способи переривання контакту;
– Диференціальне мислення: теорія полярностей, протилежності та цілісність, точка передбачливості, парадоксальна теорія змін;
– Емоційну сферу людини у парадигмі гештальт-підходу. Феноменологію страху, сорому, провини, гніву та інших почуттів.

Після закінчення програми учасники отримують сертифікат про закінчення першого ступеня та будуть мати право продовжити навчання на 2-му ступені.

Формат навчання – ОНЛАЙН. Триденні модулі раз на 2 місяці (п’ятниця, субота та неділя).
Перший ступінь програми передбачає 6 модулів (180 академічних годин).
Вартість модуля – 150Є.
Запис в програму здійснюється після співбесіди з ведучими.
Дати
10-12.01. 2025
14-16.03. 2025
2-4.05. 2025
4-6.07. 2025
10-12.10 2025
28-30.11.2025

Ведучі
Марія Стасюк – PhD психології, гештальт-терапевт European Association for Gestalt Therapy (EAGT), супервізор, дійсний тренер та член профради ГО НАГТУ “Український гештальт інститут», спеціаліст з групової психотерапії.
Володимир Гаріпов – клінічний психолог, акредитований гештальт-терапевт ГО НАГТУ “Український гештальт інститут”, акредитований терапевт в European Association for Gestalt Therapy (EAGT), асоційований член International Society of Schema Therapy (ISST Bad Vilbel, Germany). Супервізор, ведучий  навчальних програм.