Добір на 2 сесію, в групу 2 ступені підготовки гештальт-терапевтів «Теорія і практика гештальт-терапії». Після 2 сесії група закривається.
Акредитовані спеціалісти ГО «Національна Асоціація гештальт-терапевтів України» проводять підготовку гештальт-терапевтів в рамках програм першого, другого та третього ступенів спеціалізацій. Програма підготовки, що реалізується членами НАГТУ, відповідає стандартам Європейської асоціації гештальт-терапії.
Членами НАГТУ є професіонали та учасники програм підготовки, які працюють в гештальт-підході, признають Кодекс професійної етики,
Друга ступінь «Теорія і практика гештальт-терапії» – професійна підготовка гештальт-терапевтів, що включає глибоке вивчення теорії гештальт-підходу, оволодіння практичними навичками роботи гештальт-терапевта, проходження учасниками програми особистої і групової терапії, отримання супервізії своєї роботи, початок практики роботи з клієнтами (включаючи роботу з іншими учасниками групи під час сесій, роботу в малих групах – «трійках», у позиції терапевта), участь у інтенсивах/шаттлах, конференціях, проходження спеціалізацій, організація власної практики під супервізією, написання сертифікаційної роботи (кейсів – опис випадків роботи з клієнтами) і сертифікацію (демонстрацію роботи з її супервізією і оцінкою).
Студенти навчальних програм, які закінчили перший ступінь за вказаною вище програмою, можуть продовжити навчання на другому ступені. До програми другого ступеня можуть приєднатися і слухачі, які закінчили перший ступінь, і в альтернативній програмі підготовки гештальт-терапевтів (рішення про це приймає керівник програми, запитуючи відомості про пройдені на першому ступені теми і, при необхідності, пропонуючи такому слухачеві варіанти відпрацювання академічної різниці).
Програма другого ступеня (18 триденних сесій) включена до базової програми підготовки гештальт-терапевтів. Вивчення теорії гештальт-підходу в програмі другого ступеня підготовки гештальт-терапевтів поглиблює знання з урахуванням теоретичного матеріалу, що викладається в рамках першого ступеня підготовки. Тематичне наповнення курсу підготовки відображає суть навчання і може не відповідати переліку тем сесій у конкретній програмі. Логіку і фокус викладу визначає керівник програми в залежності від динаміки і складу конкретної групи. При цьому обов’язковими в програмі базового курсу є теми: Базові поняття ГТ; Теорія поля;. Феноменологія; Цикл контакту і механізми його організації; Теорія self.; Стратегії роботи в ГТ; Терапевтичні стосунки (поняття про перенесення-контрперенесення і сеттінг, не менше 2-х сесій); Клінічні аспекти ГТ; Етичні аспекти роботи ГТ.
Процес навчання на другому ступені включає в себе ряд обов’язкових навчальних і терапевтичних заходів (див. Сертифікаційні вимоги на другому ступені).
Після завершення базового курсу підготовки гештальт-терапевтів слухач отримує документ, що підтверджує участь у програмі підготовки.
При виконанні всіх вимог (див. Сертифікаційні вимоги на другому ступені) слухач може демонструвати свою роботу запрошеному незалежному супервізору в статусі провідного тренера на сертифікаційній сесії. Сертифікацію проводить комісія, яку очолює запрошений провідний тренер спільноти. Після сертифікації учасники/учасниці програми отримують кваліфікаційний сертифікат.
Ведучі програми:
Людмила Кумпан, психолог, гештальт-терапевт, супервізор, провідний тренер НАГТУ
Роман Підлипний, психолог, гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер НАГТУ

Етична комісія НАГТУ
Конфліктна комісія НАГТУ
Секретарі НАГТУ

НАГ