Терапевтична група “Ціна Сорому”
Запрошуємо вас на другий сезон терапевтичної групи ко-терапевтів Інни Гранішевської і Інни Шинкаренко. Очно, у Львові.Цьго року тематикою нашої групи є тема сорому і того, яку ціну ми платимо за невміння обходитись з цим почуттям.

Минулого року ми стартували перший сезон нашої групи за тематикою “Швидкість Щастя”.  Разом з учасниками групи ми досліджували на яких швидкостях кожен рухається, яка шкидкість для нас є комфортною, як змінюємося ми і наша швидкість в ситуаціях невизначенності і війни, а також як ми почуваємось на швидкості поряд з іншим. Як показала практика, одним з найбільш складних переживань, яке є в нашій особистій “коробці передач” і впливає на наше відчуття щастя, швидкість його досягення, а також на можливості взаємодії з іншим – є сором. Він буває різних відтінків, глибини і якості. Дуже часто це одне з переживань, які нам дуже складно навіть ідентифікувати.

Сором – це переживання, яке нас зупиняє щось робити або відчувати. Є три види сорому – один наш особистий сором, який буде зупиняти нас від того, що не властиво нашій ідентичності – це природний сором. Другий – токсичний сором – сором, який нам навʼязали оточуючі, переважно батьки і близькі люди, таким чином роблячи нас зручними для них і для соціуму. Третій –   індукований сором, чи то «іспанський», той що не твій.

Від першого сорому більше користі ніж шкоди – він регулює кордони нашої особистості, бо зупиняє нас від того, що нам не властиво і суперечить умовно нашому ядру особистості. Токсичний сором приносить більше шкоди ніж користі, бо він зупиняє робити все, що хтось вважає соціально неприпустимим. Якщо цей хтось є для вас близьким і авторитетним, то цей сором буде відчуватися як ваш особистий. Якщо ні, то це буде просто низка заборон, якими ви зупиняєте себе від багато чого, бо людям багато що не подобається.Тому від токсичного сорому треба позбавлятися, а особистий сором треба берегти і зважати на нього.

На нашій терапевтичній группі ми спробуємо порозглядати:

про що нам буває соромно, і які види має цей сором
що блокує сором і як впиває на відносини з іншими
сором під час війни, і як він проявляється в нас як феномен актуального часу і ситуації.

Тізер – доторкаючись до сорома можна неочікуванно знайти купа звільненоі енергії і бажання жити.

Ведучі:
Гранішевська Інна – сертифікований гештальт-терапевт НАГТУ, практичний психолог. м. Львів. Спеціалізації – Робота з сексуальною тематикою в гештальт-підході, Робота з тілесним SELF у ГП, Ведення груп в ГП. Учасниця трього рівня навчання НАГТУ по підготовці супервізорів.
Шинкаренко Інна – акредитований психотерапевт НАГТУ, практичний психолог, м. Львів. Спеціалізації – Робота з сексуальною тематикою в гештальт-підході, Робота з гендерною ідентичністю в ГП, Робота з травмою насилля в ГП, Організаційне консультування в ГП, Екзистенційна парадигма в ГП. Супервізор в процесі сертифікації в навчанні НАГТУ.

Тривалість: 54 години, 18 зустрічей
Студентам програми години йдуть в заліковку.
Старт –  23 вересня 2024, Завершення – Травень 2025
Понеділок вечір з 19:00 до 22:00, раз на два тижні
Данилишина 2. (Біля ТЦ. Магнус, поруч є зручний паркінг та зупинки громадського транспорту)
Кількість учасників 12-15.
Запис по попередній співбесіді за телефоном +380506649204